Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 7:56 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

marerka pisze:
.
CHOROBA LOKOMOCYJNA
Podczas podróży trzeba zapewnić dziecku bezpieczeństwo, musi być umieszczone w specjalnym foteliku lub na tylnym siedzeniu, zawsze przypięte pasami. Zdarza się, że u Twojego dziecka podczas jazdy samochodem, autobusem lub płynięcia statkiem występują objawy choroby lokomocyjnej: nudności, bóle żołądka, wymioty.
- zadbaj o to aby przed podróżą posiłek był naprawdę lekkostrawny i niewielki np. niewielka bułeczka z masłem i herbata.
- podaj dostępne w aptece środki zapobiegające objawom choroby lokomocyjnej: Aviomarin, preparat z imbiru- Avioplant, preparat homeopatyczny Cocculine lub plasterek Transway
- do picia przygotuj chłodną, niegazowaną wodę mineralną
- pomyśl o odwróceniu uwagi dziecka, zabierz nowe książeczki nową zabawkę, która umili czas podróży.

Mam uwagę do tego ostatniego punktu- w własnego smutnego doświadczenia ( blisko 30 lat ciepię na chorobe lokomocyjną)- zabawki jak najbardziej w podróży, ale takie większe, nie wymagające patrzenia w jeden drobny punkt, książeczki tylko do oglądania, żadnego czytania ( mówię o maluchach umijących czytać).
choroba lokomocyjna to zaburzenia błędnika- mózg nie jest w stanie nadążyć za zmieniającymi sie obrazmi przed oczyma- w wielkim uproszczeniu- czytanie lub wygladanie za okno- gdy literki "tańczą" a krajobrazy sie zmieniają....niestety pogłębia dolegliwości.
Na czas podróży dobrze jest wywalic z auta wszelkie choinki zapachowe i inne tego typu akcesoria...a rodzice naprawdę z umierem powinni użyć perfum czy dezodorantów. O zapachu tytoniu nawet nie wspominam :twisted:
Sprawdzoną metodą jest rozpoczęcie podróży tuz przed porą drzemki malucha.....po ok 30-60 minutach oragnizm przywyka do wibracji i błędnik się uspokaja, co daje szansę na niewystępienia dolegliwości.
Co do farmakologii...
aviomarin może zwalić z nóg słonia- to silny lek, wg mnie nie powinno sie go stosować u dzieci!

Doraźnie- w podróży na krótkim dystansie zamiast leków świetnie działają miętówki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

Bardzo fajny temat :) wszystko ujete w jednym

co do książeczek do czytania w samochodzi , nie wiem jak dzieci, ale ja mam chorobe lokomocyjna i rzeczywiscie jak cos czytam jest mi strasznie nie dobrze, nawet sms :)

Offline Wyświetl profil  

Świetny post, na pewno się przyda! Natomiast dla tych mam, które chcą pewne sytuacje przećwiczyć, gorąco polecam kurs pierwszej pomocy. Są organizowane takie specjalistyczne, dotyczące właśnie dzieci i niemowląt. Ja taki kurs zrobiłam i czuję się znacznie pewniej! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no tak kurs świetna rzecz... ale poza Warszawą chyba ciężko o coś takiego ( u mnie to już nawet nie wspomnę :( )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Fakt, ja robiłam w W-wie, ale zapytaj, może robią też w innych miastach.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Może i macie racje z tymi testami tylko ze ludziom w mniejszych miejscowościach i nie mających pieniędzy na takie testy jest troche trudniej. Chociaż silny ale działa, mówie tutaj o Aviomarinie, ja daje swojemu dziecku i nie narzeka.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak zgadzam się!! Ja też zawsze podaje Aviomarin i nigdy nie narzekam:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W sumie to wziełam sobie do serca te wasze testy i byłam u lekarza ale powiedział ze mały nie jest alergikiem na żadny ze środków znajdujący sie Aviomarinie i spokojnie można mu go podawac. Powiedział również ze ta choroba może z wiekiem ustapić samoistnie czy to prawda miał tak ktos?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeśli twoja pociecha skończyła 5 la to nie masz co się zastanawiać i spokojnie możesz podawać jej Aviomarin.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak skończyła tylko chciałabym się dowiedziec czy może jej to się samoistnie skończyć..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Podobno jest taka możliwość że może z czasem ustąpić ale nie wiem od czego to zależy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Trochę poczytałam i ta choroba u niektórych samoistnie z czasem i wiekiem po prostu mija, tylko nikt nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie czy branie leków np. Aviomarinu tak wszędzie zachwalanego w tym coś pomaga?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiesz co wątpię aby branie leków pomagało w cofnięciu się choroby, chociaż mogę się mylić. Ja na razie zawsze w podróż zabieram Aviomarin i to pomaga.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Właśnie i w aptece też rozwiała pani moje sugestie, powiedziała żebym na razie nie rezygnowała z Aviomarinu bo jeśli nawet mi przejdzie to może niespodziewanie sama wrócić:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie wiem czy można liczyć żeby kiedykolwiek ta choroba minęła. Ja i tak zaufałam Aviomarinowi i nie żałuje swojej decyzji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zastanawia mnie że na nie których podobno działają metody naturalne tj. zaklejanie pępka i podobne a na innym pomagają leki np. Aviomarin.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Te wszystkie plastry i inne metody to tylko działają na podświadomość, a czasami można się zapomnieć i co wtedy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No tak ale podobno działają a mi pomógł tylko wcześniej wspomniany Aviomarin.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wiem po swoim przypadku że raczej słabo działają więc się wypowiadam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ale na nie których działają i ciekawe od czego to może zależeć?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]