Dzisiaj jest śr gru 19, 2018 6:08 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ząbkowanie

hej dzieczyny! moja majulka ma juz 11miesiecy i póki co dwie dolne jedynki..chyba idzie jej góra to nie da sobie nawet posmarowac, nie chce jesc i oczywiscie marudzi strasznie w nocy. nie ma temperatury. Tylko cały wieczór i noc woła mama!Dokładnie tak samo było jak jej wychodził pierwszy ząbek. Tylko to były 2 noce.Tymczasem to uz tydzien a ja mam oczy na zapałki:( :shock: Napiszcie jak to u was było z ząbkowaniem i jaka dopuszczalna jest ewentualna temperaturka.I co mam zrobic ?
Leciecdo pediatry????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja Helcia cierpiala tak naprade tylko przy kłach. Przez tydzien niechciala nic jesc ani pic, ciagle plakala. Miala lekkka goraczke i nawet wymiotowac zaczela. Wpadlam w panike ze to musi byc jakies chorubsko , poszlam do lekarza i ten mnie uspokoil. Po kilku dniach przeszlo samo.
Mam nadzieje ze maluszkowi szybko sie poprawi

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Plosiak, współczuje córeczce i Tobie bardzo. Co prawda nie miałam problemów, ale cokolwiek jak mój synek nie dawał sobie robić, robiłam i nadal robię (ma 2 lata i prawie 3 m-ce) na śpiocha. Może tak spróbuj jej dziąsełka nasmarować, Może też coś przeciwbólowego...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odkopuję :)

dziewczyny w slinie mojej córci dzisiaj zauważyłam sladowe ilości krwi, zagladałam do buzi i nie zauwazyłam, zeby sobie cos zraniła w buziaczku, nie umiem powiedziec nawet czy zabkuje. Jest moze bardziej marudna, ale dziasła wygladaja normalnie wiec nie wiem czy to od ząbkowania czy jak.
Przypuszczam ze jakby sie zraniła, to byłby płacz wielki bokiedys zadrapała sie lekko w dziasła plastikowa łyczeka przy jedzeniu i nie mogłam jej uspokoić, wtedy tez pojawiła sie krew, ale to było uszkodzenie nabłonka, wiec oczywiste, a tu ni stad ni zowad krewka, nie wiem co myslec. To było przed obiadem, wiec jadła tylko mleczko przez smoczekm opluła sie i zauważyłam tą krewkę...

No i jeszcze jedno, od kilku dni ma zielona kupkę, ilosc jest normalna konsystencja tez tak jak zwykle, tylko jest zielona. Wszystko wskazuje na zabkowanie, jednak kurcze ja nie widze zmian na dziasełkach...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a może drapła się gdzies pazurkiem,mój maluszek tak ostatnio zrobił i polało się duużo krwi

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza własnie nie, nie wkładała paluszków do buzi dlateglo sie zmartwiłam. Nie powtórzyło sie to narazie, ale chyba jak bedzie jeszcze raz to pojde do lekarza, bo sie wystraszyłam.
Czytałam ze przy zabkowaniu moze pojawic sie krew, ale ja nie widze oznak ząbkowania, procz tego ze jest bardziej marudna no i robi zielone kupki. Ale dziasła wygladaja ok, nie było nawet znaku, na dzisełku ze sie zadrapała nawet, bo jak sie ta łyzeczka kiedys pukneła to było widac znak, a tu nic.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Może faktycznie przypadkiem gdzieś się zadrapała. Jeżeli chodzi o ząbkowanie, to mnie lekarz uprzedził, że może pojawić się np. stan podgorączkowy ale temperatura nie powinna przekroczyć 38 stopni i stan podgorączkowy nie powinien trwać dłużej niż trzy dni. Dziecko może mieć luźną kupkę ale nie powinno mieć biegunki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

HEJ DZIEWCZYNY NO MOJ MALY MA 4 MIESIACE I WKROTCE TEZ MNIE TO CZEKA CIEKAWE JAK TO BEDZIE PRZECHODZIL NARAZIE SIE SLINI I WCINA LAPKI I GRYZAK ALE OD ZNAJOMEJ MA 5 MIESIECY I JUZ MA 2 ZABALE I PRZEBILY SIE BEZ ZADNYCH DOLEGLIWOSCI WIEC OBA TEZ TAK U MNIE BYLO

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

isia ile dzieci tyle dolegliwości :)
Pisałam tutaj w maju, krew juz sie nie pojawiła, ale za to w lipcu wyszła jej jedyneczka dolna lewa, a we wrzesniu dopoero druga, a za nia lewa jedynka górna.
Dół poszedł bez wiekszych problemów, jeków czy innych dolegliwosci, ale przy jedynce górnej to sie działo... Przez cały dzien 7 kupek co chila dosłownie, goraczka koło 38.5 no i nie dała sie dotknąć wogole.
lewa juz sie prawie przebiła, ale idzie juz prawa dwójeczka i dzisiaj przezyłam prawdziwy koszmar... Jeki cały dzien, nie było 5 minut zeby nie płakała, jeczała czy marudziła. Głowa mnie rozbolała a na jej drzemki czekałam jak na zbawienie. PO południu koło 15 dostała czopka z paracetamolem i jak reka odjął... Byłam zla ze wczesniej o tym nie pomyslałam...

Zycze ci zeby synusiowy wyrastały zabki jak grzybki po deszczu ;) No i oczywiscie bezboleśnie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

malgora83 ojejkuuuuuuuuuuu zobaczymy jak moj maluszek to przejdzie juz sie boje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

isia.s pisze:

Nic się nie bój :) Też na początku trochę panikowałąm, ale kwestia wypracowania sobie sposobów, jak pomagać dziecku... U mnie idą w ruch gryzaki, Camilia jakoś leci :) Jak pisała malgora83 - każde dziecko inaczej reaguje. Pamietaj tylko, żeby często buźke wycierać dziecku, bo mogą zrobić sie krostki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

natula pisze:
isia.s pisze:

Nic się nie bój :) Też na początku trochę panikowałąm, ale kwestia wypracowania sobie sposobów, jak pomagać dziecku... U mnie idą w ruch gryzaki, Camilia jakoś leci :) Jak pisała malgora83 - każde dziecko inaczej reaguje. Pamietaj tylko, żeby często buźke wycierać dziecku, bo mogą zrobić sie krostki...

u mojego synka w ogole gryzaczki sie nie sprawdzily, ale jemu te zeby to prawie bezobjawowo wychodzily, na sam moment przed wyjsciem zebow przestawal jesc a za to pochlanial hektolitry picia. z kolei corcia - 5 miesiecy - uwielbia gryzaczki, ale raczej z powodu etapu ladowania wszystkiego do buzi bo watpie czy to juz etap zabkowania bo dziasla ma normalne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

u nas zwykła metalowa łyżka sie sprawdzała,teraz już lepiej zabkowanie przechodzi

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: ząbkowanie

dzieci bardzo różnie reaguja na to ząbkowanie, jedne w ogóle bezboleśnie przechodzą, a inne płaczą całe noce, wiec nie ma co panikowac
a jakie macie sposoby na łagodzenie bólu? jakie maści i żele?
mi kolezanka poleciła camilie, bo ne wywoluje skutków ubocznych

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

viola to ze Ci poleciła nie znaczy ze bedzie działac.
żele tez w wiekszosci przypadkow mało co pomagaja.
oczywiscie zycze jak najmniej nieprzespanych nocy.

my juz zabkowanie mamy za soba.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ząbkowanie mój mały przechodził z akcesoriami z odpowiednimi certyfikatami.

Offline Wyświetl profil  

ja niczym nie faszerowalam dziecka podczas zabkowania, bo nie goraczkowal, jedynie wszystko do buzi pchal i sie slinil, dawalam schlodzony gryzak <reklama> i masowalam dziasla po prostu

Offline Wyświetl profil  

Hop! Polecicie coś bez lidokainy? I żeby nie trzeba było dotykać dziąseł?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Niemowlęta

Strefa czasowa UTC [letni]