Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 1:11 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

dziewczyny nie wiem na ile moja zasługa jest w wadze maluchów :D tak łobuz - Bartka przenosilam 4 dni, a Mateusz urodził się 9 dni przed terminem przez planowane cc :) Dodam, że nie było mi ciężko, nie puchły mi nogi, nie działo się kompletnie nic i do ostatniego dnia mogłam robić wszystko :) Zastanawia mnie jedynie jak wysoki będzie Mateusz, bo zdecydowanie jest większy od Bartka

Black ja muszę przyznać racje hakunie z tym "powrotem po latach". Dla mnie drugie dziecko jest w ogóle łatwiejsze w obsłudze, nie miałam dylematów, które miałam przy pierwszym. Jedyne co zauważyłam to chyba tylko to, że pomiędzy tym, że jednak z wiekiem i siły się zmieniają ;)

hakuna a u ciebie wszystko ok?? już jednak ciąża zaawansowana, a że bliźniacza to wiem, że różnie bywa. Nic się nie dzieje??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hakuna...yyyyyyyy az 7 lat? o matko :P jak wy daliscie rade? ciezko było wrocic do pieluch? napewno tak.
nie no ja bym chyba zrezygnowała...
nie wiem moze dlatego ze sami jestesmy jedynakami, nie mamy az tak wielkiego parcia na rodzenstwo dla Zu jak Ci ktorzy maja siostre,czy brata.
wiem,pomyslicie ze jestem egoistka.
nie,tu chodzi bardziej o kwestie finansowe niz egoizm.
dlatego łobuz nie moge narazie pozwolic sobie na 2ga ciąże.
no i jeszcze ta cc ktora spedza mi sen z powiek.
musze miec 100000% pewnosc ze i nast porod odbedzie sie poprzez ciecie,niezaleznie od czasu ktory upłynał od 1wszej ciazy.

Iza Twoj 6sciolatek napewno wiecej pomoze niz 3latek, no chyba ze sie myle :)

---
poki co zostajemy we trojke ;)
dobrze nam z tym.
nie powiem ze nie.
Zu ma wszystko czego potrzebuje a przy 2jce dzieci i jednej os pracujacej ciezko o "spełnienie zachcianek".
a nie chce odmawiac czegos corce aby drugie było szczesliwe jej kosztem.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black z moim 6 latkiem, no już prawie 7 jest o tyle fajnie, że on po prostu rozumie, że mama musi się zając młodszym i nie ma problemu, że jest odepchnięty czy coś. Rozumie to i już i spokojnie poczeka jak coś chce ode mnie. Dodatkowo zdarzało się, że np siedział z Mateuszem, ten zachwycony bo brat z nim siedzi, a ja sobie na spokojnie obiad robiłam :D rzeczywiście jak są razem to Mateuszem nie trzeba się zajmowac, nawet Bartek nie musi się z nim bawić, wystarczy, że ma go w zasięgu wzroku.

Ja tam nikomu, za przeproszeniem, do łóżka nie zaglądam. Uważasz, że najlepszą decyzją jest posiadanie jednego dziecka, moim zdaniem ok. Nic nikomu do tego, to wasza i tylko i wyłącznie wasza sprawa :)

Ostatnio mój mąż czytał, że model rodziny 2 + 2 i tak nie zażegna kryzysu demograficznego, najlepiej żeby było 2 +3, więc hakuna jeśli nie masz nic przeciwko to w związku z tym, że za chwilę będziesz miała 6 dzieci to można powiedzieć, że wyrobisz norme za mnie i za black jeśli chce :P ja sobie "pożyczę" jedno, black 2, tobie i tak zostanie 3, dla państwa wszystko się zgadza :P

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hahaha Iza ale wymysliłas :P
nie no spoko, nikt nie zaglada nam do łozka ;)
łobuz wie o co kaman,zna moje schizy porodowe itp.

na chwile obecna jestesmy w modelu 2+1 :) nie wykluczam 2giego malucha ale to za pare lat, a jesli bedzie za pozno, to trudno.
moze Zu nam wybaczy

tak swoja droga to narobic dzieci jest łatwo,gorzej zapewnic im byt i to wszystko czego zapragna,aby dziecinstwo było szczesliwe i miały co wspominac jak beda juz starsze :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black "zaglądanie do łóżka" to metafora tych wszystkich doradzających, którzy wiedzą najlepiej, że wasze dziecko powinno mieć rodzeństwo itd. Po prostu uważam, że namawianie, dopytywanie się itd. obcych osób jest niestosowne. Wiem co mówię, bo jakby nie było Bartek przez 6 lat był jedynakiem :) nic nikomu do tego... irytowało i irytuje mnie to do dzisiaj. A jakiekolwiek zachowania Bartka pt. placze itd były od razu komentowane "no tak, jedynak... "

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hihi Nieźle Iza wymyśliłaś. Dobra niech będzie , że wyrabiam normy :D Ale najpierw muszę jeszcze te dzieci wydać cało i zdrowo na świat. Co mnie jak widać tym razem przeraża. Co do Twojego pytania mimo zaawansowanej ciąży to nic mi nie dolega, jedynie ciężar. Czuje się jak wieloryb wyrzucony na brzeg.

I zgadzam się z Tobą ,"wchodzenie do cudzego łóżka" z buciorami lub jak mój mąż mawia "zaglądanie do garów - własnie takie namawianie, dopytywanie się itd obcych osób jest niestosowne. Niestety nagminne. I ma dwa oblicza z jednej strony nagonka na rodziców "jedynaków" z drugiej podejrzewanie każdego kto ma więcej niż dwoje dzieci o patologię. A już pytanie, a raczej stwierdzenie pt " o cholera ale zaliczyliście wpadkę" to standard. Zawsze odpowiadam , że robię to z miłości do ZUS-u. Obydwoje z mężem co prawda, dzięki o niebiosa, nie dostąpimy łaski emerytury zusowskiej, ale robimy co możemy aby nasze dzieci w przyszłości wsparły swymi składkami tę instytucję. :twisted:
Z PIT-tem na plecach aby udowodnić , że "nie jestem kolejną patologicznie robiącą dzieci w celu korzystania z pomocy państwa" chodzić nie mam zamiaru, bo ludzie i tak bez względu na wszystko swoje zdanie mają. Na szczęście tylko Ci kompletnie obcy, totalnie nieznajomi.
Ale zgodzę się z Tobą Black ... czasem zwyczajnie właśnie czasu brak na dopieszczenie każdego dziecka i z tego powodu faktycznie pojawia się się moralniak.
Choć ostatnio szybko ciemno i siadamy sobie tak wieczorami i rozmawiamy o wszystkim i o niczym. I nawet gdy obsiądą nas w łóżku wszystkie dzieciaki to okazuje się, ze wcale ich nie jest tak dużo, ale za to jak przyjemnie można spędzić czas choćby na pozornie "głupich rozmowach".

A jeszcze w temacie jedynaków, to były prowadzone badania... nie wskażę teraz źródła, nie chce mi się szukać, ale w każdym razie stwierdzono, że jedynacy są mniej egoistyczni i bardziej prospołeczni niż dzieci z rodzin wielodzietnych. Nie demonizujmy jedynaków.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hakuna matata pisze:
Hihi Nieźle Iza wymyśliłaś. Dobra niech będzie , że wyrabiam normy :D Ale najpierw muszę jeszcze te dzieci wydać cało i zdrowo na świat. Co mnie jak widać tym razem przeraża. Co do Twojego pytania mimo zaawansowanej ciąży to nic mi nie dolega, jedynie ciężar. Czuje się jak wieloryb wyrzucony na brzeg.

I zgadzam się z Tobą ,"wchodzenie do cudzego łóżka" z buciorami lub jak mój mąż mawia "zaglądanie do garów - własnie takie namawianie, dopytywanie się itd obcych osób jest niestosowne. Niestety nagminne. I ma dwa oblicza z jednej strony nagonka na rodziców "jedynaków" z drugiej podejrzewanie każdego kto ma więcej niż dwoje dzieci o patologię. A już pytanie, a raczej stwierdzenie pt " o cholera ale zaliczyliście wpadkę" to standard. Zawsze odpowiadam , że robię to z miłości do ZUS-u. Obydwoje z mężem co prawda, dzięki o niebiosa, nie dostąpimy łaski emerytury zusowskiej, ale robimy co możemy aby nasze dzieci w przyszłości wsparły swymi składkami tę instytucję. :twisted:
Z PIT-tem na plecach aby udowodnić , że "nie jestem kolejną patologicznie robiącą dzieci w celu korzystania z pomocy państwa" chodzić nie mam zamiaru, bo ludzie i tak bez względu na wszystko swoje zdanie mają. Na szczęście tylko Ci kompletnie obcy, totalnie nieznajomi.
Ale zgodzę się z Tobą Black ... czasem zwyczajnie właśnie czasu brak na dopieszczenie każdego dziecka i z tego powodu faktycznie pojawia się się moralniak.
Choć ostatnio szybko ciemno i siadamy sobie tak wieczorami i rozmawiamy o wszystkim i o niczym. I nawet gdy obsiądą nas w łóżku wszystkie dzieciaki to okazuje się, ze wcale ich nie jest tak dużo, ale za to jak przyjemnie można spędzić czas choćby na pozornie "głupich rozmowach".

A jeszcze w temacie jedynaków, to były prowadzone badania... nie wskażę teraz źródła, nie chce mi się szukać, ale w każdym razie stwierdzono, że jedynacy są mniej egoistyczni i bardziej prospołeczni niż dzieci z rodzin wielodzietnych. Nie demonizujmy jedynaków.

Pasuje tylko napisać amen ;) no to czekam niecierpliwie, aż donosisz dzieciaczki, bo to minie bardzo szybko....

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hakuna no niestety w dzisiejszych czasach JEDYNAK jest uwazany za rozpieszczonego do granic mozliwosci egoiste.
nie raz słyszałam text bedac na placu z Zu...
"o pewnie jedynaczka (mowa tu o innym dziecku ktore nie chcialo sie dzielic z innymi)".
od razu madre nianie -babcie stwierdziły to po takim zachowaniu!
a pF
az mna wzdrygneło,mimo ze nie mowiła o Zu.
jasne jak jedynak to juz najgorszy egoista na swiecie,wszystko zagarnia sobie itp.
a te ,ktore maja rodzenstwo to aniołki pod niebiosa.
a guzik prawda.
kazde dziecko zabiera ,przynajmniej mi sie tak wydaje.
musi wiedzie co jest jego a co nie.
ja w zabieraniu nic złego nie widze, przynajmniej idac do przedszkola nie bedzie stała na srodku sali jak sierotka Marysia bo inne dzieci zabiora jej zabawke..
a niech walczy o swoje! :)

znam przypadki rodzenstw głownie jesli sa 2 siostry - rywalizacji.. ktora jest ładniejsza, ktora lepiej sie ubiera, ktora ma lepszego chłopaka itd.
;/ i kto tu jest egoista,żeby własnej siostrze zazdrosic?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moja przyjaciółka miałam cesarkę, co prawda nie spodziewała się tego ale w czasie porodu okazało się, że nie urodzi siłami natury. Dużym minusem jej zdaniem tego typu porodu jest fakt, że lekarz powiedział jej, że jeśli będzie kolejny raz w ciąży to do wyboru ma już jedynie cięcie cesarskie, a ona się tego obawia bo drugi raz byłaby cięta w tym samym miejscu. Samo cięcie i rekonwalescencje przeszła dobrze, mówiła, że nie czuła silnego bólu.
Mam również znajomą po CC, dwa razy rodziła właśnie przez CC i ona zniosła to okropnie za drugim razem. Skarżyła się na okropny ból, nie była w stanie wziąć dziecka na ręce co sprawiało jej ogromną przykrość.
Myślę, że tak naprawdę to jak zniesiemy CC zależy tylko i wyłącznie od nas, każda z nas jest inna.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Aniuska z tą kolejna cc nie byłabym taka pewna.
jesli blizna zagoi sie idealnie i lekarz nie bedzie widzial p.wskazan to jak najbardziej moze probowac rodzic sn.
wiadomo ze rok,po roku nie ma szans na sn bo moze pęknac ale znam przypadki ze po 3,4latach dziewczyny decydowały sie na porod sn mimo wczesniejszej operacji.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]