Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 6:42 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Dziewczyny strasznie boję sie porodu - jestem szczupła mam 155 wzrostu i nie wiem jak mam poradzic sobie z urodzeniem 3kg maluszka... Czy w moim przypadku są przesłanki do cc?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

tu raczej bardziej budowa ciala, niz wzrost i waga maja znaczenie, np. waska miednica.. to moze byc wskazaniem do cc... a jak bardzo szczupla jestes? ile wazysz? kazda kobieta boi sie porodu, to normalne... jak dasz rade urodzic 3 kg? jak kazda z nas ;) uszy do gory :) nie taki diabel straszny ;)

Offline Wyświetl profil  

właśnie, nie taki diabeł straszny, tylko załatw sobie na wszelki wypadek zzo. ja też jestem mega szczupła, mam 162 wzrostu, ale biodra wąskie, nawet bardzo, ważyłam ledwie 60 kg w 9 miesiącu ciąży, a przed ciążą 48 (teraz się "roztyłam" i ważę 52 kg). moje dziecko około 3 kg, dokładnie po urodzeniu 2800 g, obwód główki 33 cm. rodziłam naturalnie i dałam radę, bolało cholernie, ale wcale nie przy wypieraniu dziecka, tylko skurcze wywoływane oksytocyną dały się we znaki. jeśli dziecko waży około 3 kg to na pewno dasz radę urodzić, nie martw się na zapas. mi zmierzyli takim specjalnym "cyrklem" biodra i stwierdzili, że dziecko o wadze szacowanej 3 kg dam radę urodzić, tak też się stało. Ty też dasz radę :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

3kg dziecko to maleństwo ;) żaden kolos. jak rodziłam pierwszą, na oddziale była dziewczyna, która sn urodziła 4,5kg syna, bez znieczulenia, bez niczego... a jak ją zobaczyłam, to była sporo niższa i drobniejsza niż ja (a ja mam 176cm i normalnie ważę około 70kg). wskazaniem co cc jak już dziewczyny pisały mogą być zbyt wąskie biodra, ale nie wzrost ani waga.

nie martw się na zapas, dasz radę :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

i tak wszystko wyjdzie w praniu:) moze pojsc latwo, a moze sie skonczyc cc bo w czasie porodu rozne rzeczy sie dzieja...ja mam za soba cc i sn i oba da sie przezyc:)

Obrazek

Obrazek

http://robiebolubie.blogspot.com/

Offline Wyświetl profil  

Nie da się zaplanować porodu:) Musisz spokojnie czekać i nie nastawiać się ani na jedno ani na drugie. Stres bedzie to na pewno, ale potem ogromna radość i szczęście.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

cc chyba głównie zależy od budowy kobiety i od tego jak się dziecko urodzi przy porodzie. Ja przy trzecim porodzie miałam cc, bo dziecko owineło się w pępowine i trzeba było szybko je wyciągnąć , żeby się nie udusiło

Offline Wyświetl profil  

To zależy od ułożenia dziecka. Moja bratowa jest całkiem sporą kobietą (178 cm wzrostu) i miała spore problemy z porodem a lekarze nie chcieli zrobić ceserki :evil: i ma teraz mocne problemy z trzymaniem moczu. u mnie na szczęscie odbyło się bez większych komplikacji (168 cm).

Offline Wyświetl profil  

jesli dziecko nie jest ulozone glowkowo, to jest to ewidentne wskazanie do cc, ale wzrost nie ma tu nic do rzeczy ;)

moja najmlodsza wagowo przecietna (3.5 kilo) ale za to glowa wielka a i tak rodzilam sn i bez znieczulenia... i o ironio! najbardziej popekalam przy porodzie pierwszej cory, ktora wazyla zaledwie 2400,a przy ostatnim nie peklam wogole... nie ma reguly... ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie do porodu jeszcze ładne parę miesięcy ale również bardzo się boję porodu. Strasznie dużo opowieści o ciężkich porodach się nasłuchałam...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

blueye to nie słuchaj więcej... :roll:
ja nie rozumiem dlaczego kobiety tak lubią znęcać się nad innymi kobietami :twisted:

ja nastawiałam się tak - wiadomo, że będzie bolało, ale to tylko chwila, jeden dzień z życia - szybko minie :)
poza tym jak to? ja nie dam rady? ;)

i dałam, jak wszystkie - a mój syn ma teraz 6,5 roku... natomiast ja po powrocie do domu byłam gotowa na kolejne dziecko i kolejny poród mnie nie przerażał... :)

Offline Wyświetl profil  

Myślę, że mimo wszystko poród naturalny jest najlepszy dla mamy i dziecka. Jeśli faktycznie są jakieś poważne wskazania do CC to lekarz tak zdecyduje,ale jeśli chodzi tylko o lęk związany z bólem to jakoś trzeba sobie z tym poradzić. Poród naturalny to zupełnie inne przeżycie.Też jestem kilka tygodni przed porodem i tak jak na początku chyba wygodniej by mi było przeżyć cesarkę to teraz mam nadzieję,że uda mi się urodzić naturalnie. Cesarka to duża ingerencja i poważna operacja.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mimo że jestem przerażona porodem, to i tak uważam, że natural jest najlepszym rozwiązaniem. Kobiety od wiek wieków tak rodziły i nasze mamy również. Natura tak nas zaprogramowała, że i przy wzroście 150cm damy radę ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

ja z obserwacji według znajomych, czy rodzących w trakcie mojego pobytu w szpitalu stwierdzam, że "cicha woda brzegi rwie" :P Zazwyczaj te małe, wąskie w dupce 3 parcia, 30 minut i po bólu, a te "potężniejsze" się bardziej męczyły :P

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Galia86 pisze:
Mimo że jestem przerażona porodem, to i tak uważam, że natural jest najlepszym rozwiązaniem. Kobiety od wiek wieków tak rodziły i nasze mamy również.

A wiesz ile takich kobiet umierało? Moim zdaniem powinno się korzystać z dobrodziejstw medycyny.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

moim tez ! :) natura naturą a jak dzieciak sie zaklinuje albo straci tętno to co natura na to? wtedy woła sie o pomoc lekarzy .... o cc!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

a przy przy cc kobiety nie umierają? Można tak się zarzucać argumentami, każdy ma swoją rację, wiadomo, nie neguje się podstawności cc przy wskazaniach lekarskich ze strony dziecka czy matki, a co do reszty, każda kobieta niech decyduje za siebie ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

martynka własnie wielkie HALO robią lekarze bo dlaczego kobieta nie ma prawa wyboru jak chce rodzic?
czy kazda jest stworzona do porodu sn?
dlaczego nie moze zglosic sie na porodowke i stwierdzic ze chciałaby miec cc?
nie rozumiem tego myślenia lekarzy.
rozchodzi sie napewno o kase bo cc kosztuje wiec nie moga kroić co 2giej ciężarnej.
mimo wszystko porod to ogromny stres,przezycie, ktore kobieta zapamieta do konca zycia.
najlepiej bez czarnych scenariuszy...wiec lekarz zamiast to ułatwic to jeszcze wbija szpile mowiac dasze rade sn! ...;/

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

amelina pisze:
Galia86 pisze:
Mimo że jestem przerażona porodem, to i tak uważam, że natural jest najlepszym rozwiązaniem. Kobiety od wiek wieków tak rodziły i nasze mamy również.

A wiesz ile takich kobiet umierało? Moim zdaniem powinno się korzystać z dobrodziejstw medycyny.

to rowniez dobrodziejstwa medycyny sprawiaja,*ze kobiety nie umieraja podczas porodu sn...

BLACK jakby kazda kobieta myslala tak jak Yy to by zadna dzieci nie rodzila... nie mam pojecia skad u Ciebie takie czarne mysli? Jak przechodzisz przez ulice to tez sie zastanawiasz ilu ludzi zginelo potraconych przez samochod? Nie mozna myslec takimi kategoriami bo by czlek zwyczajnie zwariowal!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Gocha nie tylko ja tak mysle :)
jestes zwolenniczka sn, wiem . masz ku temu swoje powody . wiem ze za chiny nie chciałabys aby Cie kroili..a dlaczego?
ja własnie mam inne zdanie i jego nie zmienie.
gdyby Cie zmuszali w szpitalu do cięcia to zgodziłabys sie? chyba nie bo sama wiesz na ile jestes silna i dasz rade sama urodzić.

a przy sn tez mozesz sie wykrwawic,nie wiesz jak zareaguje organizm itd.
jedno i drugie niesie ryzyko powikłan. mimo wszystko zgodziłabym sie na cc za 2,3,4 i 10tym razem..

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]