Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 5:28 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie,
Jestem w 33tyg ciąży i dziś miałam robione usg. 4 tygodnie temu moja córeczka była w położeniu główkowy, a dziś okazało się, że jest w położeniu miednicowym i lekarka wspomniała, że być może skończy się to cesarką. Do którego tygodnia ciąży mała ma czas się odwrócić? Lekarka powiedziała mi, że teoretycznie do końca ciąży może, ale praktycznie w tym tygodniu już większość dzieci jest odwrócona :/ Wogóle nie byłam przygotowana na taką wiadomość :/

Offline Wyświetl profil  

Lalunia ja w pierwszej ciąży miałam ułożenie miednicowe i miałam dlatego planowane cc. Synek był od 20 tc tak ułożony i się nie przekręcił, ale ponoć może nawet przed samym porodem zrobić fikołka. Mi lekarz w 30 tc powiedział, że się nie odwróci bo mam ciasne powłoki i miał racje

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Ja staram się myśleć pozytywnie, że moja mała jest mała bo waży 1800 to może jeszcze.. Tylko nie rozumiem co jej strzeliło do główki że leżała dobrze, a jednak się przekręciła.. Z drugiej strony wiele kobiet płaci za to żeby mieć cesarkę a moja kumpela rodziła siłami natury 12 godzin z czego wcześniej dwa dni skurczy i tak ją wymęczyli (na końcu wyciągali dziecko próżnociągiem..) że powiedziała że w następnej ciąży na pewno załatwi sobie cesarkę. Kurcze już nie wiadomo co lepsze.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dlaczego sie boisz cesarki?
widzisz, wiele płaci bo nie chce sie meczyc.
ja nie płaciłam.
brak postępu porodu o tym zdecydował.
dzis nie wyobrazam sobie innej formy porodu niz cc.
dodam ze moja corka tez od 20tc była ulozona prawidlowo,az do samego konca, mimo wszystko zakonczylo sie cc.
jak widac czasem zdarzy sie ze ulozenie głowka do dołu nie zakonczy sie porodem sn.

nie martw sie ! wszystko bedzie dobrze :)))

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nie wiem czy się boję, w sumie boję się tego zastrzyku w kręgosłup i cewnikowania.
Bardziej jednak chodzi mi o to, że nie będę mieć kontaktu z dzidzią po porodzie i że przez chyba 12 godzin nie będę mogła nawet głowy podnieść..
Ale może masz rację bo moja koleżanka która rodziła sn powiedziała że już nigdy w życiu nie chciałaby przez to przechodzić z powodu ogromnego bólu i stresu związanego z komplikacjami.
Na razie jeszcze i tak nic nie wiem w lipcu będę mieć badania, mała ma jeszcze chwilę więc zobaczymy..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

znieczulenie w kregosłup nie boli az tak jakby sie mogło wydawac. anestezjolog odpowiednio sie usadzi,zrobisz koci grzbiet i poczujesz delikatne ukłucie. juz znieczulenie zęba bardziej boli - przynajmniej dla mnie.
po chwili poczujesz ciepło w posladkach ktore zejdzie na nogi i tyle.
kładziesz sie na stoł i za pare min witasz swoje dzieciatko :)
cewnikowania nie pamietam..
wiem ze do przyjemnych nie nalezy ale 1000x bardziej wole byc cewnikowana niz miec lewatywe.. :wo: :wo:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Black cherry dzięki za słowa pocieszenia :)
Może masz rację że jednak ta cesarka to nie jest żadna tragedia.
Słuchaj a wiesz może w jakim terminie się robi cesarkę? Bo mi koleżanka powiedziała że miała ułożenie miednicowe i dostała termin cesarki na 38 tydzień. Z kolei w necie piszą różnie, że czasem każą przyjechać dopiero jak będą skurcze. To zależy od lekarza czy sytuacji?
Lewatywę chyba też robią przed cesarką :P

Offline Wyświetl profil  

Lalunia jeśli chodzi o ułożenie miednicowe to lepiej, żeby akcja porodowa się nie zaczynała, dlatego wteddy jest planowane cięcie. Ja też miałam zasplanowane na 38 tc a jeśli zaczełoby się wczseśniej to miałam wtedy jechać szybko do szpitała.
Teraz nie leży się tyle czasu po cc, chyba, że nie będziesz czuła się na siłach. Leżałam na bloku pooperacyjnym tylko 4h a po dwóch od porodu przystawili mi dziecko do piersi i spało potem obok mnie. Potem razem pojechaliśmy na położniczy i tam wstałam na nogi po 6 h od poirodu i poszłam sie wykąpać.
Dużo też zalezy od szpitala. Tu gdzie rodziłam przy cc może być mąż nawet i wtedy dziecko trafia odrazu w ramiona męża

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Lalunia niestety nie mam pojecia jak sie ma cc do skurczy. ja byłam "przeterminowana" wiec połozyli mnie na patologie.
nie miałam wogole skurczy, rozwarcia, kompletnie nic.
nast dnia mi zaczeli wywoływac przez 10h- oczywiscie bez rezultatu.
tak moja kochana corka sie zaparła i wspołpracowała z mamusia ze zakonczylo sie wymodlona cesarka!
urodziłam po 19stej a wstałam nast dnia ale nie wiem o ktorej...pewnie poznym wieczorem.

nie boj sie :)
to naprawde nic strasznego :)
sama zobaczysz. potem bedziesz sie cieszyła ze tak sie zakonczyła przygoda z brzuszkiem :)
ja jestem jak najbardziej na TAK jesli chodzi o takie zakonczenie porodu :)

ps- bedziesz miec corke czy synka?

Eliza-wowwwwwwwwwwww,nawet maz mogł byc? ale super! moj to by zemdlał chyba

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny naprawdę mnie pocieszacie :)
Będę mieć córeczkę :) Jeszcze w połowie lipca mam badania i wtedy zapadnie decyzja ostateczna o ile mała jeszcze czegoś nie wywinie :P

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lala ja wogole nie nastawiałam sie na cc, z gory wiedzialam ze nie mam szans bo wszystko wskazuje na sn. od pocz ciazy modliłam sie o cesarke, wierzylam do samego konca ze nie urodze sama i chyba tak mocno psychika mi zadziałała a w zasadzie blokada ze udało sie miec cc!
uF
jedne znosza gorzej taka operacje, inne lepiej,.
w wiekszosci przypadkow ktore znam cc przewaza i nie slyszałam o minusach, narzekaniu itd.
nie boj sie ;)))
wirtualnie bede z Tobą ;)
rach ciach i cora bedzie na swiecie :)
to nic ze nie bedziesz mogła jej miec przy sobie. polezysz dobe i nadrobisz zaleglosci.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wisienka ta moja mała to tak się wierci, że ciężko mi ją zlokalizować :) Raz kopie po prawej stronie, raz po lewej, raz u góry. Czasem brzuch mam wypukły po prawej stronie, czasem po lewej. Także wydaje mi się, że szanse na to że jeszcze się odwróci albo już się odwróciła są spore :)

Właśnie a wiecie może jak poznać że się dobrze ułożyła? Czy to niestety tylko usg pokaże?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lalunia takie odczucia moga byc omylne. czasem wydaje Ci sie ze to nozka a ruszyła np rączką..przeciez ona zwinieta jest w kłębuszek wiec kreci sie jak kołowrotek :)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Pewnie masz rację.. No to pozostaje mi czekać 1,5 tygodnia na kolejne usg..

Offline Wyświetl profil  

Byłam na usg i sprawa się wyjaśniła- mała odwróciła się główką w dół :) O ile nie zechce już fikać to czeka mnie poród sn.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lala o widzisz! ale niespodzianka!
to fajnie, przeciez chciałas rodzic sn.
a teraz duzo rozmawiaj z małą żeby sie wiecej nie obracała :P

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Dzięki Wisienka :) No z małą to już sobie pogadałam co to za żarty :) Tym bardziej że jeszcze miałam robiony zapis ktg a ten mały urwis wiercił się niesamowicie i pani doktor musiała cały czas czuwać. Coś czuję że po porodzie czeka mnie niezły wycisk z tym maluchem :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lala no niby dziewczynki daja w kosc :P
;))
tak czy siak dasz sobie rade ;)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Lalunia zastrzyk w kręgosłup to pikuś, a nie ból. :wink:

Cewnikowanie przecież nie boli! :shock: Kilkakrotnie miałam przeprowadzane i ból to na pewno nie jest. :wink: :wink:

Głowy nie podnosisz 8 godzin. Po 8 h już możesz. Zależy, co preferuje się w szpitalach. Ja po godzince odpoczynku kazałam już mężowi przynieść synka z oddziału noworodków, a po 8 h po cc już wstałam i poszłam pod prysznic. :wink:

Kontakt?.. Bzdury jakieś... Kocham moje dziecko nad życie, a gdy się urodziło - tak samo czułam wielką ulgę i szczęście. Nie rozumiem, dlaczego panuje przekonanie, że mamy po porodzie przez cc nie mogą czuć tego samego, co mamy rodzące sn.

Więc- jeśli malutka zrobi Ci niespodziankę i się okaże, że jednak cc - raczej nie masz się czego bać! :wink:
Oczywiście życzę, abyś urodziła sn, każda mama ma prawo preferować jakiś rodzaj porodu.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]