Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 1:06 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Black u mnie to ordynator zarządził cc, bo lekarka prowadząca chciałam mnie jeszcze trzymać ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mam za dużo, w 26 tygodniu było AFI 22 czyli 2200, teraz w środę idę sprawdzić co i jak z wodami i jak z szyjką.

22,2tc-480g
26,2-833g
29,2-1295g
30,2-1600g
33,1-2345g
35,1-2550g
36,0-2830g
37,2 - 2900g

Offline Wyświetl profil  

pasia251 pisze:
Jeżeli pierwszy poród był przez CC to jest to wskazaniem do kolejnego CC,a le o tym decyduje lekarz, a nie pacjentka... więc to nie jest tak, że skoro miałaś cc to pójdziesz i powiesz, ze drugie tez chcesz...

A ja sie nie zgodze z tym, bo sama jestem przykladem, ze tak mozna. Przed 2 cesarka naczytalam sie, co i jak (niestety, nie pamietam zrodel, bo to 2 lata temu bylo) i poszlam do szpitala w wybranym przez siebie terminie bez skierowania od lekarza prowadzacego. Zażądałam cc i mimo problemow i wymyslania ze strony lekarzy w koncu mnie pocieli. Ja im powiedzialam, ze kategorycznie odmawiam porodu drogami natury i nawet nie dyskutowalam z nimi. Namawiali mnie, przekonywali o zaletach SN, ale nie dalam sie zbyc. Na drugi dzien mialam cesarke :)
Po porodzie przez cesarskie ciecie, kobieta ma prawo odmowic porodu SN.

Offline Wyświetl profil  

Znalazlam teraz cos takiego:
Sytuacja dotyczy drugiego porodu po pierwszym cc, ale bez wyraznych wskazan do drugiego.

Ty powinnaś po odbytej rozmowie zastanowić się, czy chcesz rodzić naturalnie, czy jednak poprzez cesarskie cięcie.
Jeśli decydujesz się na naturalny poród, musisz wyrazić pisemną zgodę (tylko wtedy jest ona ważna).
Wybierając cesarskie cięcie, musisz wiedzieć o tym, że masz do niego prawo.

http://canpolbabies.com/pl/porady/porad ... rs/16/1219

Offline Wyświetl profil  

Czy mam prawo odmówić porodu siłami natury i chcieć cesarskie cięcie

W Rekomendacjach PTG jest napisane, że kobiety ciężarne i rodzące po przebytym już cięciu cesarskim mogą być zakwalifikowane do porodu, gdy spełnione są wszystkie procedury, a rodząca akceptuje próbę porodu drogami rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w dokumentacji. Jeśli poprzednio rodziłam przez cesarskie cięcie - czy przy kolejnym porodzie mogę nie wyrazić zgody na poród siłami natury i szpital musi to uwzględnić, czy może a nie musi? Jeśli nie wyrażę akceptacji na poród s.n. to mam takie prawo dopiero podczas rozpoczęcia akcji porodowej, czy może mogę już wcześniej zgłosić lekarzowi ginekologowi i ustalić termin cesarskiego cięcia?

Wskazane w mailu standardy postępowania wobec kobiety w okresie porodu są dla lekarzy informacją i zaleceniem odnośnie formy i zakresu opieki medycznej wobec pacjentki. Ingerencja w naturalny proces porodu poprzez poród zabiegowy wiąże się z uzasadnionym medycznie wskazaniem, dokonywanym przez lekarza. Wyłącznie lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego ( a jest nim cc) , co wynika z ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodzie lekarza i lekarza dentysty - t.j. Dz. U. z dn. 8 września 2006 r. Nr 191, poz.1410 z późn. zm.). W Rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (publ. Puls Medycyny 13-08-2008) wskazano kierunki postępowania w odniesieniu do kobiet rodzących po przebytym cięciu cesarskim i stwierdzono, że (…)mogą być zakwalifikowane do porodu, gdy spełnione są wszystkie procedury, a rodząca akceptuje próbę porodu drogami rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w załączonej dokumentacji (…). PTG uznało, że (…) decydujące znaczenie przy wyborze metody ukończenia porodu ma sytuacja położnicza oraz doświadczenie lekarza podejmującego decyzję. Do podjęcia decyzji o sposobie rozwiązania ciąży, czy ukończenia porodu konieczna jest szczegółowa analiza aktualnej sytuacji położniczej(…). Ponadto ,,(…)Decyzję podejmuje: doświadczony położnik wypełniając i podpisując odpowiednio opracowany formularz kwalifikacji do cięcia(…)”. PTG ustala również wskazania do cc( -między innymi pilne, naglące, nagłe- natychmiastowe, pozapołożnicze).

Z powyższego wynika, że wyłącznie lekarz może ocenić stan zdrowia pacjentki i ustalić formę porodu – tj. fizjologiczny czy też przez cesarskie cięcie. I tylko lekarz może udzielić odpowiedzi na postawione pytanie.

Decyzje ostateczna podejmuje lekarz (wiadomo, kobieta sama sobie cc nie zrobi). Ale kobieta akceptuje próbę porodu drogami rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w załączonej dokumentacji. Gdy tej zgody nie wyrazisz, nie moga Cie zmusic.

http://www.prawapacjenta.eu/?pId=2894

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

kasia oby było tak jak piszesz.
gdybym miała 100% pewnosc ze kolejna ciaza rowniez zakonczy sie przez cc to nie myslałabym ani dnia dluzej.

swoja droga.. jesli nie podpiszesz zgody na porod sn to lekarze maja jakikolwiek wybor czy beda naciskac, przekonywac az do skutku?
przeciez szpitali nie stac na fundowanie cesarek co 2giej rodzącej bo nie wyraziła zgody na sn mimo ze wszystko wskazuje na taki własnie porod...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

witam pozwalam sobie skomentowac wątek...
Ja po pierwszej cc byłam szykowana na poród sn do czasu aż wyszło zatrucie ciązowe ale gdyby nie ono i byłaby normalna akcja to mialam rodzić sn, ostatecznie miałam drugie cc, teraz przy trzecim porodzie nie mam już wyboru tylko cc.
moja kolezanka po cc zdecydowała sie na sn i w trakcie porodu pękła jej macica w miejscu cięcia. po porodzie miala narkoze i szycie tej macicy.
Faktem jest, że to lekarz prowadzacy decyduje o sposobie rozwiązania ciązy po cc...jak jest normalny czlowiek z którym idzie sie dogadać to spoko a jak nie...to co wymysli to jego...
Myślę, że wiele kobiet wolaloby sn gdyby w Polsce był swobodny dostep do znieczulenia i można byłoby rodzić prawie bezbolesnie a nie czasem kobiete umordują godzinami i dziecko niedotlenione....

moje Aniołki--- IV.2000, XII 2005, 6-01-2013, 4-02-2013

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Jestem po 2 cc i teraz w kolejnej w ciąży którą mam zamiar też rozwiązać przez cc. Z planowaniem cc jest taki problem że (przynajmniej mi tak powiedzieli) żaden lekarz bez powodu nie rozwiąże ciąży przez cc przed terminem, więc albo po terminie albo jak się zaczyna akcja to jedziemy do szpitala i mi lekarz powtarzał że nie ma skurczy nie ma cc. Ale ja od 30 tc brałam fenoterol więc jak odstawiłam to skurcze były pojechałam do szpitala w którym był dyżur (nie miałam tam swojego lekarza) i po ktg skierowanie na cc nawet nikt nie proponował mi sn mam nadzieję że teraz taraz tak będzie ale skurcze to mogły by pojawić się dopiero w 37 - 38tc nie wcześniej bo nie ma już fenoterolu :roll:

Ps. po cc nie można przyśpieszać porodu oksytocyną, bo zwiększą ryzyko pęknięcia więc jak nie będzie szło szybko to i tak cc

Offline Wyświetl profil  

Dziewczyny ja jestem po dwóch planowanych cięciach i o drugim cięciu musiałam zadecydować sama. W senie, że żaden lekarz nie wziąłby na siebie ryzyka jakie niesie poród sn po pierwszej ciąży zakończonej cc. Mi powiedziała to moja dr prowadząca i to samo w szpitalu, że jest taka rekomendacja i mimo tego, ze blizna była gruba i mogłam próbować sn to lepiej nie próbować:-) w sensie, nie ryzykować. Decyzja należała do mnie
Z tego wszystkiego wynika, że co kraj to obyczaj, co szpital to obyczaj.

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Eliza bo u Ciebie odstep miedzy ciazami jest mega krotki wiec lekarze byliby chyba stuknięci gdyby kazali Ci rodzic sn.
co innego jak roznica miedzy dziecmi wynosi 4lata albo wiecej...;/

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry ja pierwsza miałam cc a odstęp miałam 3,5 roku między dziećmi i od razu mój lekarz chciał mnie na cc brać bo taki mieli przykaz że jak pierwsza cc to druga już jest wskazaniem tylko to moja wola była rodzić sn bo jak mi powiedzieli że nie mogą mi dać nic a nic na przyspieszenie akcji i w sumie na 3 dni po terminie juz miałam przygotowaną cc jak by sie samo nic nie ruszyło w sumie wszystkie badania miałam już porobione pod cc ;) wiec wychodziło że cc miałam już w gruncie zagwarantowane a sn bo ja chciałam tylko a patrzyli na mnie jak na świra :D A ty jak byś zaszła teraz to masz 2,5 roku wiec nie ma opcji że ci każą sn rodzić Tym bardziej ja nie słyszałam żeby kogoś zmuszano do sn po cc pierwszym Po tych "akcjach" teraz to raczej szybko się decydują na cc

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Nutelko ja juz tyle inf słyszałam nt 2giej cc ze sama nie wiem w co mam wierzyc.
tym bardziej ze w rodzinie od męża strony bratowa tez miała rodzic cc (odstep miedzy ciazami 1,5roku) i sam ordynator kazał jej probowac sn!
wiec jak to uslyszałam to az w moim mozgu zabulgotało ze złosci, miałam metlik..kto rozumny "każe" rodzic sn..z jakiej racji,tym bardziej po tak krotkim czasie..
suma sumarum przelezala na patologii 10dni i urodziła przez cc...ile sie napłakała przy tym to nie powiem...
jakas masakra.

nutelko a Ty jak sie czujesz po 2giej cc????
rozumiem ze 3cie malenstwo rowniez bedzie przez cc?znacie płec?
oo widze ze Sławek ma 2gie urodziny!to on z Czerwca? :wo: myslałam ze majówkowe dziecię ;)
najlepsze zyczenia :cmo: :ur: :gift: :bal:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Owszem, jest mnóstwo przypadków, gdzie lekarze każą rodzić sn po wcześniejszym cc... Niestety...

W ostateczności można na fotelu położniczym się uprzeć i powiedzieć, że się nie będzie parło!.. :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

black_cherry drugi poród miałam sn nie cc ale tylko dlatego że ja tak chciałam Sławek jest z 27 maja ;) tylko suwaczek coś zwariował :D a imię wybrane Izabella dla dziewczynki no chyba że sie pomylili to będzie Michałek a trzecie chce rodzić sn tylko i wyłącznie no chyba że coś bedzie nie tak tfu tfu :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

nutelko rozumiem, w takim razie zycze lekkiego porodu!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

To ja może odświeżę wątek :)

U mnie między cesarkami było 7 lat różnicy, więc sporo. Na drugą, planowaną już cesarkę poszłam tylko z kartą ciąży, w której lekarz wpisał datę i godzinę stawienia się w szpitalu na cc (on nie miał nawet wtedy dyżuru, było to równy tydzień przed terminem porodu z OM)...od początku jego stanowisko odnośnie porodu było takie, że będę mieć drugie cc i koniec. Nie powiem, obawiałam się, że może w szpitalu będą robić problemy, namawiać na to, bym próbowała normalnie...ale nic takiego nie było!! Poszłam na izbę przyjęć o 8, tam powiedziałam, że lekarz kazał mi się dziś zgłosić na cc i z marszu wypełniła pani szybko papierki, zeszła położna i zaprowadziła mnie na salę przedporodową. KTG, antybiotyk na GBS, bo wyszedł mi dodatni i o 12:28 na świecie był już Mateusz :) Więc co szpital, to obyczaj...

I jeszcze powiem z mojej strony, że po drugiej cesarce czułam się o niebo lepiej niż po pierwszej :) Po pierwszej dochodziłam do siebie z dwa tygodnie...a po tej, wstałam sprawnie, następnego dnia po cc, chodziłam praktycznie prosto, a środki przeciwbólowe brałam raz na dobę :)
Wszystko zależy od organizmu kobiety jak widać :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]