Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 10:25 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Zakładam nowy temat bo nie wiem czy taki już istnieje. Byłam dzisiaj na wizycie u lekarza i stawia mi się macica. Zbadał mnie i szyjka jest w porządku. Ale strasznie mi się brzuch napina. Biorę nospę 4 razy dziennie, ale najwidoczniej nie pomaga za bardzo. Chciał mnie wysłać do szpitala na dwa dni pod kroplówkę ale wiadomo wolałam leżeć w domu i kazał 2 dni leżeć plackiem i brać nospę 6 x dziennie i zobaczymy czy będzie lepiej. Pytałam czy grozi mi przedwczesny poród i powiedział, że tak. Bardzo sie tego boję to moja pierwsza ciąża i jestem w 31 tc..
teraz leżę ale co chwilę mam skurcz. Napina mi się brzuch i podnosi do góry jakby drętwiał i tak co kilka minut. Wiem, że to za często.. Nie wiem co mam robić.. Poradźcie mi coś.. Czy ktoraś z was tak miała?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Musisz na siebie uważać. Jeśli grozi ci przedwczesny poród powinnaś dostać laki na rozwój płuc u płodu. Ja bym dla dobra siebie i dziecka zgodziła się jednak na hospitalizacje. Jest za wcześnie na poród. a w domu tak nie poleżysz jak w szpitalu, zawsze się znajdzie jakiś powód do wstania.

Ja takie stawianie macicy miałam od rana, bardzo silne, co pięć minut. Wieczorem wylądowałam na porodówce 2 tyg przed terminem. Dlatego powinnaś na siebie uważać i to bardzo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Wstaję tylko do toalety, a niestety siku to ciągle mi się chce. jak leże prosto na plecach to te napinanie brzucha jest jakby silniejsze a jak tak na pół leżąco to aż tak nie dokucza, ale martwi mnie to, że występuje tak często.. :(

W ciągu 10 min chyba miałam z 4..
Wzięłam teraz kolejną nospę ale jak nie przejdą to się jednak zgłoszę na IP..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

To leż w takiej pozycji jak ci wygodniej i skurcze nie dokuczają. Jednak gdy będą się nasilać, nie czekaj i jedź do szpitala. Dostaniesz leki i będziesz pod opieką.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Postanowiłam, że jutro rano udam się do IP powiem jak sytuacja wygląda.
Bo nie chce całego grudnia leżeć w łóżku.

A bez skierowania od lekarza nie będzie problemu z przyjęciem mnie na oddział prawda? Pytam bo tam oni zawsze jakieś problemy stwarzają..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lekarz musi Cię zbadać. Wykonają KTG i zrobią co trzeba.
Weź ciepłą (nie gorącą) kąpiel. Może masz niedobór magnezu i stąd te kurcze.
A czujesz ból w okolicach krzyża? Albo w dole brzucha, jak podczas miesiączki (jeśli w ogóle wiesz, co to ból w czasie miesiączki ;) )?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Wszystko zależy od szpitala. Jedni zrobią problem, bo przychodnia czynna i wygonią po skierowanie inni przyjmą. Zależy na kogo sie trafi. Może zrobią podstawowe badania i odeślą do domu albo zostawią.Ja pojechałam wieczorem więc bali się odsyłać na noc do domu.

Przygotuj sobie na wszelki wypadek torbę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

fifolek13 pisze:
Ja takie stawianie macicy miałam od rana, bardzo silne, co pięć minut. Wieczorem wylądowałam na porodówce 2 tyg przed terminem.

fifi, 2 tygodnie przed terminem to już termin :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

xez zależy na który termin patrzeć. OM to tak, ale z usg to 3 tyg. Waga i maź płodowa dziecka wykazywała na ten drugi termin :wink:
w książeczce mam wpisany tydzień 37 :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ból w krzyżu miałam raz parę dni temu ale wtedy nie napinał mi się tak brzuch.. Bólu jak podczas miesiączki nie miałam. Ale brzuch mi opadł. Jak byłam u połoznej w poniedziałek to dno macicy miałam tylko 2 cm nad pepkiem.. Lekarz chciał mi dać skierowanie do szpitala dzisiaj a ja głupia powiedziałam, że wole poleżeć w domu i teraz żałuje bo się zamartwiam. I nie wiem czy jechac rano na izbę i spakować torbę.. Tylko nie wiem czy mnie czasem nie spławią :? Czy może mam się strać od razu skierowanie..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

oooo, na pewno nikt Cię nie spławi. Podepną Cię pod ktg, zbadają ginekologicznie i jeśli trzeba będzie to zatrzymają w szpitalu i podadzą leki. Ja miałam twardnienia macicy od 17 tygodnia ciąży. Koło 30 tygodnia był taki dzień, że męczyły mnie regularnie co 10 minut. Lekarz podpiął mnie pod ktg i nie wyszły żadne skurcze porodowe, a w czasie badania macica mi stwardniała z 5 razy... Powiedział, że to fizjologiczne skurcze ale jeśli znowu się powtórzą z taką częstotliwością, to mam do niego dzwonić. Nie można tego bagatelizować!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam byłam dzisiaj na usg. Potwierdziło się, że będę miała córcie :)
Tylko martwią mnie pewne rzeczy. Lekarz jakoś tak dziwnie długo robił mi to usg. I przyglądał się i przyglądał aż się przestraszyłam. Z 17 stycznia termin zrobił mi się na 24 stycznia a mała jest ułożona już główką w dół i tą główkę ma stosunkowo za nisko. Tak nisko, że lekarz nie mógł jej nawet dobrze obejrzeć.
Powiedział, że poród najprawdopodobniej odbędzie się wcześniej. Kazał jutro się zgłosić do lekarza. No i podejrzewam, że dostanę skierowanie i przez miesiąc poleżę w szpitalu..
Tak się boje przedwczesnego porodu. Mała ma tylko 1700..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Rób to, co lekarze zalecają i będzie dobrze :) Trzymam kciuki. Może nic złego tylko dmucha na zimne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny czy takie twardnienie brzucha jak kamień na kilka minut to jakieś skurcze przepowiadające?
Mam je coraz częściej. Wczoraj wieczorem pojawiały się chyba z 7 razy w ciągu 40 min i bolał mnie przy tym lekko krzyż jak na miesiączkę.
Termin z mięsiączki mam na 08. stycznia, ale z usg na 17 stycznia..

Ja sobie liczę z usg, że jestem w 38 tc..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Oooo to są skurcze Braxtona-Hicksa przygotowujące macicę do porodu, zaczynają się mniej więcej około 20 tc, jeśli są zbyt częste to powinnaś dostać fenoterol, a jeśli do tego są bolesne to być może Twoje ciało szykuje się do porodu, jeśli do tego występują bóle krzyżowe to na 90% dzidzia chce już wyjść, czy odszedł Ci już czop śluzowy? Czop odchodzi około 2-7 dni przed porodem. A do tego 38 tc to już czas.

Jestem w trzeciej ciąży i jeszcze mi się nie zdarzyło dotrwać do 38 tc :roll: i teraz też się nie zapowiada, od 14 tc spina mi się macica :roll:

Trzymaj się i szybkiego plum Ci życzę :wink:

Adam ur. 7.07.2010,3140g, 55cm, 10 Apg
Obrazek
Iza ur. 11.04.2014,3140g, 50cm, 10 Apg

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

***Ewus*** przy odpowiedzi czasami warto popatrzyć na datę postu :wink: oooo w styczniu 2013 została szczęśliwą mamusią :wink: mamy listopad :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

uuuuuups zagalopowałam się :oops: :lol:

Adam ur. 7.07.2010,3140g, 55cm, 10 Apg
Obrazek
Iza ur. 11.04.2014,3140g, 50cm, 10 Apg

Offline Wyświetl profil  

hej, ja też trafiłam do szpitala w 31 tyg. powód napinanie i twardnienia brzucha,co za tym idzie skurcze,diagnoza zagrożenie porodem przedwczesnym,dostałam leki na płucka dla małego,zrobili ktg,skurcze wyszły,powtórne ktg-wieczorem zero skurczy,przy badaniu okazało sie ze szyjki praktycznie nie mam-1cm,jest zgładzona w 90%,mały jest ułożony już głowa w dół,po tyg leżenia wyszłam do domu,odstawiłam luteine i leżałam plackiem 3 tyg. teraz mam 36 tyg. i już chce mieć małego w ramionach,ale mu przestało sie spieszyć,więc głowa do góry,dasz rade;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

A ja nie rozumiem po co aplikują tą no-spę zamiast magnezu, który jest lepszy, a poza tym w ciąży jest na niego zdecydowanie większa potrzeba.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]