Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:41 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość

dziewczyny zastanawiam sie co powiecie na temat porodu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, prawdę mówiąc za 7 tygodni poród:) czy wiecie ze teraz ok95% kobiet rodzi ze znieczuleniem?? to mój drugi poród i pierwszy świadomie wybrałam bez znieczulenia (było to 7 lat temu) zastanawia mnie fakt czemu teraz nie mówi sie o obciązaniu dziecka, o prawdopodobieństwu braku skurczów, o cholernym bólu głowy po znieczuleniu....wrecz mam wrażenie ze połozne namawiają do znieczulenia-co o tym sądzicie?? czy naprawde kobiety tak się boją bólu, że stawiają swoją wygodę ponad naturę i zdrowie dziecka??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się, tak jak czytałam różne opracowania na ten temat, że nie propaguje się jednak znieczulenia. Urodzilam troje dzieci i nikt, ani lekarz ani położna nie proponowali mi znieczulenia. Przy drugim porodzie w I okresie prawie wyłam z bólu i prosiłam o coś, ale położna powiedziała, że nie dostanę bo muszę te bóle czuć. I cieszę sie,że udało się bez. Ostatni poród był dużo łatwiejszy i teraz wiem,że bez sensu byłoby "zamówione" znieczulanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

zzo to wybawienie ogromnej liczby kobiet!
Jest to obecnie najdoskonalszy i najbardziej skuteczny sposób eliminacji bólu.ja nie wyobrażam sobie nawet rodzić naturalnie, co dopiero bez znieczulenia jeśli nie uda mi się załatwić cesarki, niestety w większości Polskich szpitali nie podają zzo z powodu braku dobrych anestezjologów a także z "braku funduszy", ja zapłaciłabym każde pieniądze :)

obejrzyjcie sobie http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczul ... onowka.swf

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziecku przy zzo nic się nie dzieje, bo dostaje coś na odtrucie, podobnie po cc. A potem idzie do mamy i jest już całe szczęśliwe ;)

Ja przy próbie urodzenia sn dostałam tylko dolargan, działa podobnie do morfiny. Niestety, jedyne co mi przyniósł, to tylko tzw. głupi jaś, wszystko dokoła mnie wirowało, ale ból czułam nadal. Tylko był przez chwilę jakby obok mnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja natomiast uważam ze znieczulenie jest tylko dla przyjemnosci matkia raczej po to by nie czuła bólu...dziwne wydaje mi się stwierdzenie ze "dają dziecku cos na odtrucie" hmmm...przeciez szkoda tego organizmu faszerowac od początku chemią. niebawem bede rodzić drugi raz i nie zamierzam brac znieczulenia. nie bardzo rozumiem kobiety które zecydują sie na zzo nie mając pojęcia jak wpływa na dziecko. mam też wrazenie ze tu nie tylko chodzi o próg bólu ale również o pewną dojrzałosć psychiczną i odpowiedzialnosć za siebie i za innych.... cesarki na zamowienie wogóle nie komentuje...bo to dla mnie skrajna porażka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

w szpitalu gdzie bede rodzic nie ma "znieczulenia na zyczenie", tylko w sytuacjach juz takich wiadomo..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pierwsze slysze ze sa chlerne zawroty głowy.... ja nic takiego nie mialam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

bounsday pisze:
pierwsze slysze ze sa chlerne zawroty głowy.... ja nic takiego nie mialam

To, że ty nie miałaś, to nie znaczy, że nie ma takiego efektu ubocznego, bo jak wiadomo efekty uboczne nie zdarzają się w 100% przypadkach. ;)
Ja też czytałam o tym, że to znieczulenie powoduje obniżenie ciśnienia krwi, co z kolei powoduje zawroty głowy.

ObrazekObrazek

TABELA CZERWCÓWEK 2010

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

eeee a co kochane powoduje poród??nic was nie boli przypadkiem?gdyby zzo tak baardzo negatywnie wpływało na matkę i na dziecko nikt by go nie podawał, bóle głowy pojawiają się po każdym znieczuleniu , ja wybieram 21 wiek, na szczęście już w jaskiniach nie rodzą :/......

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no cóż ruda mogę ci tylko pogratulować podejscia i życzyc powodzenia :roll: , wiesz no fakt ten co mniej wie to się nie martwi....buahahahah wczesniej zzo podawano tylko jak poród był wywoływany, dziś staje sie normą tak jak cesarka na życzenie co zreszta jest kompletną bzdurą dla mnie a moze to jest tak ze znieczulenie lub cesarka to nasze wyłaczne nasze egoistyczne i konsumpcyjne podejscie do zycia. ja chcę i tyle.....pomyśl ruda i poczytaj...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny napiszcie o rodzajach znieczuleń i nie skrótami, błagam! ZZO nie wiem co to jest, szukałam w interku, ale kiepsko, może macie jakieś adresy. Czeka mnie cesarka i nie jest to niestety moje widzimisie. Niedługo pójdę do swojego lekarza, powiedzieć mu o decyzji okulisty. Kurde jestem wściekła. Napiszcie mi proszę o rodzajach znieczuleń, proszę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczul ... rskie.html patrzcie tez pod spodem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

zzo zewnątrzoponowe, najlepsze jakie istnieje, nie czujesz bólu ale czujesz kiedy przeć, podają co około 2 h , nieinwazyjne- no jeśli sie ktoś igieł nie boi, działać zaczyna po około 10-20 minutach. rewelacja. (nie mylić z podpajęczynówkowym do cesarki.)

fasola2 tu raczej nie ma o czym myśleć, dla mnie poród to największe upokorzenie jakie może kobieta znieść....(no ale oczywiście żadna nie pamięta) i czytać niczego na szczęście nie muszę , wiesz czasem jak ludzie studiują to im coś do głowy wpada , a i wolną wolę i wybór się posiada. Powodzenia to ja życze przy kilkunastogodzinnych mękach ...
Ach i naturalnie iż jestem zimnym egoistycznym draniem- taki los :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Zewnatrz oponowe dobre, ale lepsze podpajęczówkowe. Przeczytajcie porównanie, na tym adresie co podałam wczesniej, w tematach pokrewnych.
Dzwoniłam do swojego szpitala, wszytskie rodzaje znieczuleń mam bezpłatne, z anastezjologiem ostatecznie to ustalę, ale będę chciała podpajęczówkowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ale podpajęczynówkowe dają ci przeważnie do cesarki a nie do sn. dowiedz sie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sory za niedomówienie, ja się szykuje do cesarki:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

ja też :) ale ja chce cesarke i nie ma innej opcji :) tyle że ja nie rodze w Polsce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja rodzilam bez znieczulenia w szpitalu, gdzie bez żadnego problemu znieczulenie podają (wiele kobiet własnie dlatego ten szpital wybiera). Położne do samego wypisu mówiły do mnie "nasza dzielna pani Alicja" dlatego, że podobno nie zdaża się juz prawie, zeby pierwiastka nie chciała znieczulenia. Ja nie czułam się dzielna, bo przy porodzie darłam się w niebogłosy, choc poród miałam krótki (zwłaszcza jak na pierwiastkę). Bolało mnie jednak tak, że zaraz po porodzie patrząc na moją córeczkę płakać mi się chciało, ze ona też to kiedyś będzie musiała przechodzić i powiedziałam mężowi, ze albo następne dziecko adoptujemy, albo ja chcę znieczulenie. Zapomniałam dodać, ze znieczulenia nie chciałam, bo się go poprostu boję (to kłucie w kręgosłup, brrr).
Teraz już powoli znowu bardziej zaczynam się bać znieczulenia niż porodu... ;)

Co do cesarki, to nie rozumiem czemu dziewczyny ją wolą. Przecież przez to przy drugim dziecku można mieć spore problemy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Alaa wierz mi ja cały czas myślałam o sn. Niestety moje oczy po chorobie nie wyzdrowieja do porodu. A juz miałam zaswiadczenie, ze mogę rodzic natruralnie. I .......

Ja szykowałam się na poród naturalny, ale ze znieczuleniem. Też szybki urodziłam i mało bolało (wtedy mi się wydawąlo, ze to wielki ból), ale dlaczego mam nie skorzystać?

Rozumiem dziewczyny, które chca rodzic cesarką i nie chodzi o lenistwo czy póście na łatwiznę. Jak by sn był idealny to by czasem nie kończył się cc, albo uszkodzeniami w śródku. Czasem tez jest cięzki dla dziecka, kończy się kleszczami lub vacum

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja miałam ZZO przy porodzie wywoływanym.... Lekarz zapewnił mnie że małej to nie zaszkodzi - urodziła się zdrowiutka 10pkt. Z tym że znieczulenie dostałam godzine przed urodzeniem się małej (w szpitalu w którym rodziłam podawali je od 3cm rozwarcia)... ale ulga niesamowita, tym bardziej że byłam zmęczona skurczami a boleć nie do zniesienia zaczęło gdzy odeszły mi wody...
Gdybym rodziła jeszcze raz też zdecydowałabym się na znieczulenie, jesli nie byłoby przeciwwskazań. Delikatnie kręciło mi się w głowie a pozatym czułam gdzieś 20% wcześniejszych bóli... No i przez zzo nie mam jakiś drastycznych wspomnien po porodzie, cieszyłam sie córcią na całego ;-)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]