Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 1:00 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

Hejka :)

Ja rodziłam 2 razy
pierwszy raz z nacięciem na 8 szwów a widok chyba tego się spodziewałam dokładnie jak u Was MASAKRA na początku ale jak wyszły szwy po tyg to zaczął wychodzić siniak czego się nie spodziewałam ale jak to siniak parę dni zaczął żółknąć i z znikł na wizytę po połogu po 6 tyg byłam już ładna ;) a za tydz czy po 7 tyg był pierwszy raz ;)

Za to po 2 porodzie bez nacięcia high life :D po 3 tyg już było ;)

Gorzej przerażona byłam w ciąży...zrobiła się gruba, brzydka, fioletowa...normalnie :/

Ale uprzedzam wszystkie bojące się "wiadra" nie mam (może po ur 5 kg dziecka i nacięcia na wszystkie strony są, ale takich porodów nie ma ogólnie bo powyżej 4,5 kg a przy 1 dziecku to i powyżej 4 robią cc), a nawet lepiej jest teraz bym rzekła jakby porody mi tam jakieś ukrwienie zwiększyły czy co ;) a dwa blizny praktycznie nie widać, tak w ogóle, wymacać też nie mogę, dopiero lusterko i jak sb odchylę tam to ją znajdę :)

Bebe jak przeczytałam teraz Twojego 1 posta od razu wiedziałam że wszystko wróciło do normy skoro jesteś w kolejnej ciąży :D a tam rozstępy...hemoroidy i tak się robią w ciąży od zaparć itd da się wyleczyć ważne że tam jest znowu kwiatuszek :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

hehe, spoko temat :D
Blizny i opuchlizna z czasem się zagoją i podwozie wypieknieje.
Dziewczyny, nie ma co się obawiać "wiaderka", mięśnie naturalnie się rozluźniają do porodu, ale potem stopniowo wracają do normy. Poza tym, można je wyćwiczyc tak jak każde inne mięśnie (patrz ćwiczenia na mięśnie Kegla) i mieć lepszy "uchwyt" niż dziewica :lol:
Wisłocka zaobserwowała, że u kobiet, które przed porodem miały problem z orgazmem z powodu zbyt dużej odległości między łechtaczką, a ujściem pochwy, sytuacja się znacznie poprawia po porodzie, właśnie dzięki powiększeniu się tego ostatniego w kieruku do przodu... Tak, że ogólnie rzecz biorąc "funkcjonalność" waginy po porodzie w większości przypadków jest lepsza niż przed :D

Offline Wyświetl profil  

Docuhy to ja chyba tak mam ;) powiedzmy ogólnie przed w ogóle ciążami 1 orgazm na 3 stosunki, po przy każdym ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Naczytałam się tyle o masażu wejścia pochwy,że teraz zamierzam to zastosować od 36tc :lol:
I..MAM NADZIEJĘ..obejdzie się bez ciecia i pękania 8)

Większy problem to teraz hemoroidy,bo po poprzedniej ciąży jeszcze nie zniknęły,a tu kolejna długa sprawa się zaczyna,więc strach się bać co będzie za parę miesięcy..

Ale to historia na inny post :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Ja to samo w 2 ciąży dużo ćwiczyłam i masowałam i zmiana pozycji przy parciu i nie byłam nacięta także bardzo realne tym bardziej, że będziesz mieć nieduży odstęp pomiędzy porodami :)

Hemoroidy fakt inny temat, ale musisz dietę błonnikową stosować i starać się codziennie wypróżniać i powinno być ok :) chociaż i tak dziecko napierające na odbyt w ost tyg może spowodować, ale cóż są rzeczy na które nie zawsze mamy wpływ, dziewczyny po planowanych cc mają więc...

W każdym bądź razie życzę powodzenia :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mnie po 3 porodach naturalnych ,wszystko ladnie sie zagoiło ,zero problemów tak z waginą jak i współżyciem :D
także nie ma co sie martwic na zapas :lol:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mam wolna chwilę,gdyż dziedzic zdecydował się na sen :)
Niestety na nic się zdało skakanie na piłce i masaż pochwy..
Mój syn pojawił się na świecie przez cc z różnych medycznych względów.
A tak liczyłam na naturalne rozwiązanie i ponowny powrót do "normalności".
Nic to.

Wagina po roku i 8 miesiącach wygląda dobrze, nic już nie wisi i nie przeszkadza.
Co do komfortu przy seksie-mąż nie narzeka.
Pytałam czy jest inaczej,luźniej albo cokolwiek innego,ale twierdzi,że nie czuje żadnej różnicy.

Czego i Wam życzę :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Musiałam wejść do tego tematu, bo nie byłabym sobą :P:
praktycznie już mając lat naście, nie mogłam pojąć, jak to właściwie jest, że dziecko wychodzi właśnie tamtą stroną... naturalnie..no jak??? przecież to niemożliwe :P a jednak, dlatego wizja porodu prześladuje mnie tak długo.. Bratowa miała cesarkę, ruszyć się nie mogła po zabiegu, ale w końcu rana kiedyś się zagoi a "rozwalona pochwa"? Oglądałam w jakimś programie (bardzo możliwe, że popularne rozmowy z Drzyzgą ;) ), kobietę, która młoda już nie była, po ciążach zostało jej coś z czym nie może sobie poradzić, wypadająca pochwa/ obniżenie narządu rodnego, nie mam fachowej wiedzy, ale coś w tym stylu. I zapewne nie jest tak rzadkie jak się wszystkim wydaje. Wtedy polecono jej konsultacje z chirurgiem plastycznym, zastanawiam się tylko, czy jest to refundowane przez nfz? przecież to naprawdę bardzo duża wada, kobieta traci poczucie wartości, a przy tym dyskomfort, ból, po prostu utrudnia to zwykłe codzienne życie.
Moja jest tak wąska, że czasem jak nie jestem ''rozkręcona'' ;) , to pobolewa mnie przy samym stosunku, a co dopiero zmieścić głowę dziecka :wo:
Jakie są/były Wasze odczucia? a chyba za dużo rozmyślam i za dużo filmów z porodówki przeglądam. I ci wszyscy ludzie przy porodzie, rozszerzone nogi, pot, łzy, poczucie bezsilności i zdanie się na innych, no trauma na samą myśl..Co mnie zaciekawiło, to poród w wodzie, wydaje się przynosić minimalną ulgę i nie nadwyrężać, aż tak bardzo narządu rodnego, oraz to (spójrzcie jakie to łatwe): https://www.youtube.com/watch?v=94QTI244Law
Od czego tak naprawdę zależy ''jakość'' porodu? Od szpitala, od budowy kobiety, od aktywności fizycznej, od szczęścia? Niektóre kobiety maja baardzo wąziutkie biodra, są szczupłe i nieduże, a mimo to i one czasem rodzą w miarę bezboleśnie. Ja mam dość szerokie biodra, ale moje miesiączki bywały nie do zniesienia, zawsze wtedy się pocieszałam, że lepsze to niż poród... no właśnie. Jest jakaś recepta?
A zapomniałabym... jeszcze nacięcie. Z tego co słyszałam to bardzo często praktykowane, czy zdarza się ( i kiedy, jak to przebiega?) że nacięcia nie ma? Koleżance tak nacięli, że ma zrosty, bardzo bardzo źle to wspomina, czuje się oszpecona, a nacięcie ma ąz do odbytu, czuła się jakby szła na rzeź.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mam 27 lat i zastanawiam się jak można się przejmować tym jak wygląda własna wagina, rozumiem twarz, ale wagina???? litości :roll:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

bestia pisze:
Mam 27 lat i zastanawiam się jak można się przejmować tym jak wygląda własna wagina, rozumiem twarz, ale wagina???? litości :roll:

no cóż, wygląd waginy może mieć wpływ na jakość życia seksualnego... jak ktoś ma coś krzywo zeszyte, coś wystaje, wisi to raczej nie jest to komfortowe...

Offline Wyświetl profil  

Spokojnie, ja 2,5 miesiąca temu urodziłam córkę 4200g, 59 cm siłami natury, byłam lekko nacięta i już nie ma śladu po porodzie. W sferze intymnej też nie narzekam :) Wszystko wróciło do normy.

Offline Wyświetl profil  

Ja po porodzie miałam pełno szwów, cięcie aż do odbytu.... I widać je jako szeroką białą bliznę... Goiło się bardzo długo, szwy się porozchodziły. Dyskomfort odczuwam do dzisiaj i moja też wygląda jak rozklapciały bóbr.... Niestety... Także u każdego to wychodzi inaczej....

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U mnie bez problemu. U każdego to inaczej wygląda

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]