Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:40 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Hej,
Mam pytanie jakie majtki poporodowe są lepsze do szpitala-jednorazowe czy wielorazowe?
Jaką ilosć tych jednorazowych,a jaką tych wielorazowych powinnam ze sobą zabrać do szpitala na pobyt po porodzie naturalnym? Słyszałam, że u mnie w szpitalu krzywo patrzą na jakiekolwiek majtki po porodzie, że raczej każą chodzić z podkładami między nogami i bez majtek, ale wolałabym wziąć na wszelki wypadek takie majtki gdyby się okazało, że jednak wolę je założyć, tylko nie mam pojęcia które są lepsze i w jakiej ilości?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Sohho ja bym osobiscie wole i polecam majtki jednorazowe na pierwsze dni po porodzie. i warto wg mnie miec przynajmniej dwie pary na kazdy dzien - zabrudza sie i wyrzucasz, przynajmniej rano i wieczorem, szybko i higienicznie. ja mam kupione dwie paczki, tj 12 par. ile dokladnie zabrac, to tez zalezy, ile dni przewidywalnie spedzisz w szpitalu - u nas nie trzymaja dlugo.

jakby mi ktos powiedzial, ze mam popylac bez majtek, z sama wkladka, to bym chyba sklela z gory na dol... no co za pomysl :roll: niech sobie sam (sama) probuje isc z obolalym kroczem, udami przytrzymujac wkladke na miejscu... wrrrr :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja miałam cc i majtki nosiłam normalne - bawełniane. Położne coś burczały, ale to normalne przy braku wyobraźni :wink: Natomiast te podkłady wielkości podkładów kolejowych wymieniłam szybko na super chłonną podpaskę i było mi o wiele lepiej niż z tym materacem między nogami :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mialam poporodowe siateczkowe - 2op po 2 szt - mozna je bylo przeprac w wodze z mydlem - wyschly w moment, bardzo dobrze trzymaly co trzeba..
Mialam tez zwykle majtki i tak jak Agacior - polozne sie rzucaly ze w ogole mam jakies majtki, bo trzeba krocze wietrzyc, wiec im powiedzialam ze maja sobie swoje krocza wietrzyc, ja powietrze w domu a nie przy takiej publice :P Zamknely sie i nic nie mowily...
Z podkładow poporodowych korzystalam bo byly w szpitalu na wyposazeniu, ale pozniej w domu to zdecydowanie dobrze chlonne podpaski..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja zakupiłam już 6 par bawełnianych, myślę że wystarczy, bo długo nie trzymają w szpitalu. A w razie co można dokupić jednorazowych w aptece...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja miałam jednorazowe i zużyłam kilka sztuk (byłam 3 doby) i na szczęście nikt nam w szpitalu nie mówił, jak i co mamy nosić, chociaż tzw. wietrzenie było możliwe, bo do naszych sal nie miał wstępu nikt obcy (prócz personelu) i miałyśmy ten komfort, że mogłyśmy latać pół nago, jeśli miałyśmy ochotę.

Jednorazowe są wygodne, bo wyrzucasz i po sprawie. A w domu to już wiadomo, tak, jak dziewczyny napisały - chłonne podpaski i bawełniana bielizna.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja miałam 2 opakowania po5 albo 6 sztuk majtek jednorazowych. Są higieniczne, od razu się je wyrzuca, dobrze trzymają i są wygodne. Na sali dużo wietrzyłam krocze przez pierwsze 12 godzin, bo nie miałam dziecka przy sobie, później majtki były niezbędne, ponieważ ciągle wstawałam do Małego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

a drogie są te jednorazowe majtki ?
z ciekawości pytam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie są drogie ja zapłaciłem 6 zł za 2 szt

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

to rzeczywiście dość tanio :)

a one są z jakiegoś materiału ? czy jak to wygląda ?
przepraszam ,że głupio pytam ,ale kompletnie zielona jestem !
;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja z koleji ok 10zl za 5-6 sztuk. W hurtowniach dzieciecych jest dosyc tanio:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

CarolineeL polecam google. Tak łatwiej. I zobaczyć można, i poczytać.
http://www.blizejciebie.pl/majtki_siatk ... 878,1#opis

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Xezbeth - nie ufam googlom ;D wolę spytać kogoś doświadczonego ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W wielu kwestiach bardzo słusznie, ale jeśli chodzi o ceny, składy, parametry takich artykułów, nazwijmy je, medycznych, można śmiało sprawdzić w kilku aptekach internetowych, wyciągnąć średnią i tadam :)

A w temacie. Ponieważ na oddziałach, na których leżałam, też kręcili nosem na majki wszelkie, pozbywałyśmy się ich na czas obchodu. Ale ogólnie nie wyobrażam sobie popylać po korytarzach bez majtek. Jeśli nie siatkowe, to jakieś bawełniane, nieobciskające.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie nikt nie kręcił nosem na majtki.
Nie było żadnego problemu :)

Używałam jednorazowych i do tego podkłądów poporodowych - takich w białym opakowaniu z brązowymi napisami. Z belli były dla mnie masakryczne :?
Po kilku dniach używałam już zwykłych podpasek :)

jak znajdę te podkłady to wkleję linka.

o takie:
Obrazek

a majtki miałam z Canpola.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

dzięki za info :)))))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Jako że poród miałam zupełnie znienacka i za wcześnie to nie miałam z sobą tych siateczkowych majtasów. Położne same powiedziały żeby zakładać zwykłe bawełniane tylko zdjąć na czas obchodu.
Jak sie nosi wielką wkładkę bez majtek to wiem bo miałam okazję doświadczyć :? idąc do gabinetu na badanie z tą wielką pieluchą między nogami z cieknącymi okresowo wodami . Zupełnie nie fajne!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie było tak że normalne majty a na czas obchodu ściągałyśmy i zakładałyśmy świeży podkład i ten materac.
i generalnie to na dzień następny a urodziłam o 15,20 to miałam zwykłą podpaskę ze skrzydełkami tylko maxi+++ :) i to było mega wygodne :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

sohho pisze:
Hej,
Mam pytanie jakie majtki poporodowe są lepsze do szpitala-jednorazowe czy wielorazowe?
Jaką ilosć tych jednorazowych,a jaką tych wielorazowych powinnam ze sobą zabrać do szpitala na pobyt po porodzie naturalnym? Słyszałam, że u mnie w szpitalu krzywo patrzą na jakiekolwiek majtki po porodzie, że raczej każą chodzić z podkładami między nogami i bez majtek, ale wolałabym wziąć na wszelki wypadek takie majtki gdyby się okazało, że jednak wolę je założyć, tylko nie mam pojęcia które są lepsze i w jakiej ilości?

Polecam majtki jednorazowe, gdyż przy obfitym krwawieniu mogą się brudzić, a wtedy po użyciu wyrzucasz je do kosza i nie ma problemu. Majtki jednorazowe nie są zbyt kosztowne a używa się ich bardzo krótko, maksymalnie kilka dni. 15 sztuk powinno wystarczyć aż nadto.

Offline Wyświetl profil  

Hej, ja polecam majtki siateczkowe wielorazowe.Same położne mówiły, że sa o wiele lepsze od jednorazowych fizelinowych. Miałam cesarke i bardzo dobrze sie sprawdziły. Wystarczy jedno opakowanie (czyli 2 sztuki) ale dla własnego komfortu polecam kupić dwa pudełeczka. Majtki są przewiewne, łatwo je przeprać, bardzo szybko schną, dobrze dopasowują sie do ciała. Później prałam w pralce i nic złego się z nimi nie stało także mam nadzieje, że w przyszłości jeszcze mi posłużą :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]