Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 7:15 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie było tak jak pisała :Gocha wejście na izbe zaraz wzieła mnie położna na badania sprawdziła tylko jakie rozwarcie, spytała jak sie czuje, karte i wszytskie badania miała wiec co sie miala wiecej pytać :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mnie sie dlugo wypytywaly o rozne rzeczy ale chyba tylko dlatego ze miejsca na porodówce nie było...położna myslała ze mi jeszcze daleko do porodu bo mi sie skurcze niedawno zaczeły a po badaniu wyszlo ze rozwarcie na 3 palce...po 10 min okazalo sie ze na 4.od razu mnie wysłały na porodówke bez wypełniania reszty papierków

Który pali się dla Ciebie coraz mocniej i mocniej.
Ja nigdy nie zgasnę jak oddech mi dasz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie jak przyjmowali na porodówkę to miałamjeszcze nie regularne skurcze i cały wywiad był zrobiony od razu, nawet pobrali mi krew i zrobili posiew!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja przez cala ciaze bylam przygotowywana do cesarki, w zwiazku z tym we wszystkich artykulach i ksiazkach omijalam to, co dotyczylo porodu naturalnego.
Miesiac przed planowanym terminem porodu odeszly mi wody plodowe, ta sytuacja zaskoczyla nas z mezem, bylismy zupelnie nieprzygotowani na porod i przyjecie dziecka, nie wiedzielismy co robic, spanikowalismy. Maz zadzwonil na pogotowie, tam dowiedzielismy sie, ze jeszcze mamy troche czasu na spakowanie sie, ale trzeba jechac do szpitala. Torbe spakowalismy wedlug jednej z ksiazek, ktora czytalam. Byla godz. 23.
Na porodowej izbie przyjec pielegniarka wypelnila ze mna podstawowe dokumenty, sprawdzila rozwarcie - bylo pol centymetra. Zabrano mnie na blok porodowy. Tam ginekolog mnie zbadal, zabral na usg stwierdzajac, ze nie widzi przeciwskazan do porodu naturalnego, ale na wszelki wypadek poczekamy do rana na mojego ginekologa prowadzacego (pracowal w tym szpitalu). Podlaczono mnie do ktg. Bardzo sie balam, ze nie dam rady, czulam sie zupelnie nieprzygotowana na porod naturalny.
Zaczelam czuc skurcze, ale nie wychodzily one na wyruku ktg. Dyzurujacy ginekolog uzupelnial ze mna wywiad. Z trudem wzielam prysznic.
Wytrzymalam jakims cudem cala noc, nad ranem odczuwajac regularne skurcze. Bolalo jak diabli. Rano zbadali mnie chyba wszyscy mozliwi lekarze wkladajac reke w krocze i spawdzajac rozwarcie. Myslalam ze ich udusze, bo za kazdym razem przy tym badaniu odczuwalam najwiekszy bol. W koncu doczekalam sie mojego ginekologa, mialam rozwarcie na 10 cm. Urodzilam naturalnie. Do dzis jestem tym zdumiona... Trzeba przyznac, ze trafilam na niesamowta polozna i nieocenione bylo wsparcie mojego meza...
Franek ma 3 miesiace...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja trafiłam do szpitala ze skierowaniem na natychmiastowe wywołanie porodu i... spędziłam w izbie przyjęć cały dzień, tj. przyjechałam tam około 10 rano a na oddział (bo na porodówce nie było miejsc) przyjęto mnie o 19.
ech
Ale za to miałam mnóstwo czasu na obserwację sposobu działania izby przyjęć - kobietki z regularnymi skurczami trafiały przed oblicze pielęgniarki-recepcjonistki bez kolejki i szybciutko jechały na górę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

ja trafiłam do szpitala o 23:59 :)
kilka prostych pytan i mnie przyjeto mysle, że niektóre osoby przesadzaja ze az tyle formalnosci, fakt jak skurcze dokuczaja to pewnie nic przyjemnego, moze w moim szpitalu tak malo formalnosci?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej:0

U mnie hm...4 razy na izbie - trzy falstarty zawsze schemat ten sam:) polozna spisujaca dane potem badanie...i decyzja zostawiamy czy wypuszczamy raz za pierwszym razem mnie zostawili byly to na klinikach we wroclawiu uf Boze uchron od tej porodowki czlowiek traktowany jak przedmiot ja mialam zakrzepice zyl i musialam brac zastrzyki zawsze o tej samej porze meza nie wpuscili do mnie a bylam na porodowce gdzie jakis facet w ogole lazil z herbata... :shock: :shock: a kobieta chodzila i rodzila strasznie cierpala...zero prywatnosci lekarka przeziebiona odbierala noworodka...polozna zmuszona przez mojego meza krzykami z korytarza podala mi laskawie zastrzyk - rzucila mi go na brzuch i kazala sobie zrobic!!!wtedy moj maz jak dostal smsa ode mnie to wtargnal na ta pozal sie boze sale i zrobil awanture przyszedl lekarz a polozna do niego tonem pani z prl-u pani nie moze sobie zastrzyku sama zrobic...a lekarz na to - a jak ma dziewczyna rodzaca zrobic sobie zastrzyk w ten ogromny brzuch!!!!to bylo super :lol: :lol: ucieklam stamtad o w nocy bo sie okazalo ze akcja ustala...to byl najgorszy raz na izbie a tak to super bylo bo w trzebnicy rodzilam tam jest REWElACJA mile polozne lekarze extra POLECAM

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U mnie na izbie przyjęć poszlo gładko i sprawnie,z różnymi żartami... moze dlatego że trafiłam bez bóli bo odeszły mi tylko wody w domu i skurczy jeszcz nie było i moje nastawienie było ok :) A jak już trafiłam na porodówke to trochę krępujące było to,że co chwile ktoś wchodził,badał,zaglądał..a tu jeszcze baba z papierami do wypełnienia...dobrze,że był ze mną mąż..jakoś tak raźniej. :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]