Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 8:13 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość

Witam serdecznie wszystkie Mamusie obecne jak i przyszłe.

Mam pewien problem, co prawda nie dotyczy on mnie, ale mimo to bardzo proszę o radę.
Do rzeczy.... chodzi o to, że moja kuzynka urodziła 4.04.2009 Synka, poród wywoływany ze względu na wysokie ciśnienie (które pojawiło się 2 tyg. przed terminem), ale tak czy siak, skończył się cesarskim cięciem. Madzia miała wyjść wczoraj do domu, ale lekarze Jej nie puszczają ze względu na ciśnienie, które nadal sie utrzymuje w granicach 130/180. Lekarz mówi, że to jest normalne, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy to może jakichś ich błąd?
Bardzo proszę o Wasze odpowiedzi na mój post, może któraś z Was była w takiej sytuacji?

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chodzi o 180/130 czy 130/80?
Ja miałam problemy z ciśnieniem. Pojawiło się około 2 tyg przed porodem, 4 dni przed porodem byłam przyjęta do szpitala z ciśnieniem 160/110. Poród zaczął się spontanicznie, jednak po próbie sn miałam cesarkę pod narkozą. Kilka dni po porodzie ciśnienie było już ok. W dniu wypisu miałam 140/94 i zostałam wypuszczona do domu z lekami. Jednak później zaczęły się skoki do 170/110 z lękami i opuchlizną, z czego w ciągu 2 godzin potrafiło się zrobić 110/75. Przechodziłam liczne badania, ekg, usg brzucha, wszelkie możliwe badania z krwi, hormony, nerki, nie wykryto nic. W końcu kardiolog orzekł, że to stres poporodowy. Zalecił odpoczynek-zamieszkałam z mamą na 3 tygodnie, mama w tym czasie pomagała mi przy dziecku, starałam się odpoczywać w każdej wolnej chwili (i nie widziałam się przez ten czas z narzeczonym, z którym przed wyjazdem do mamy kłóciliśmy się już co chwilę). Skoki zaczęły się pojawiać coraz rzadziej, teraz jest już zupełnie dobrze. Jeśli lekarz mówi że jest ok, to znaczy że naprawdę tak jest. To może dłużej potrwać, ale ustabilizuje się. U mnie to trwało jakieś 3 miesiące tak że nie zawsze po 6 tygodniach wszystko jest już w całkowitej normie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kania hehe wiem wiem, wkradł się błąd, pomyliłam się w pośpiechu pisząc tego posta ;) Ale grunt, że zrozumiałaś o co chodzi :)
Z tego co piszesz nieciekawie u Ciebie było, ale grunt, że dobrze się to skończyło, ale domyślam się ile stresu musiało Cię to kosztować. Mam nadzieję, że u mojej kuzynki będzie poodobnie, bo biedna denerwuje się bardzo i może też dlatego to ciśnienie jest jakie jest. U niej zaczęło się ciśnienie wysokie 2 dni przed porodem i tak się waha cały czas, raz niskie raz wysokie.... lekarz niby mówi, że to normalne po porodzie, ale ja, ani kuzynka, nikt nie spotkał się z kimś kto miałby po porodzie takie ciśnienie, w ciąży ok - niech będzie, ale nie po porodzie, dlatego też szukałam odpowiedzi tutaj, i dziękuję Tobie, że mi to napisałaś. Powiem o tym Madzi i na pewno psychicznie poczuje się lepiej, bo obawia się, że coś jest nie tak a to, że lekarz mówi, że normalne to taki jego tekst, bo nie wie co innego powiedzieć hehe.
U Madzi połóg się zaczyna, ro urodziła 6 dni temu, więc miejmy nadzieję, że niebawem wróci do domu ze swoim Maleństwem.

Jeszcze raz Kiniu dziękuję Ci za odpowiedź na moje pytanie i ... wesołych Świąt dla Ciebie i rodzinki. Całuski dla Bąbelka.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]