Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 6:15 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

nacięcie krocza mnie nie bolało wcale, tak jak napisała wczesniej martmich, poczułam lekkie chrupnięcie i szczypanie :wink:
za to co później sie działo i dzieje nadal to istny koszmar którego nie zyczę nikomu :cry:

podczas porodu pękła mi wew. pochwa tam założono kilkanaście szwów, czy dobrze się zagoiła jeszcze nie wiem,bo nie byłam jeszcze u gina, szewki rozpuszczalne wychodzą i nie czuje by mnie coś tam bolało :wink:

Natomiast na zew. to czysta tragedia, nacięto mnie bardzo mocno i głęboko, po 10 dniach połozna wyjęła mi 5 szwów, jeden puścił i miałam lekką dziurę, która się paprała... Po 4 tyg. bolało strasznie nie mogłam normalnie funkcjonować... zaglądam i okazało się, że nadal tkwi tam jeden szew, sama go wyjęłam... ale paprze się nadal i w miejscu 2 szwów, dzisiaj znowu wyciągnęłam sobie 4 cm sznurka..... Zaznaczam, że we wtorek minie 5 tyg. od porodu a ja nie mogę siedzieć chodzić..... boli strasznie rwie na całe udo, paprze się.
Mimo, że cały czas dbałam o ranę, płukałam Tantum Rosa, psikałam płynem do odkarzania ran, a teraz przygładam od dwuch dni maść ichtiolową, bo już nie daje rady... jak nie przejdzie mi to do końca tyg. niestety pójdę do chirurga, niech to rozkroi i wyszczyści....

znajoma urodziła tego samego dnia przez cc i już 3 dni po porodzie chodziła normalnie a ja nadal wiję się z bólu......
nie wiem czy zdecyduję się na poród sn następnym razem :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

powiedzcie dziewczyny jak to jest w polsce (ja rodzilam w irlandii) czy w momencie gdy wychodzi glowka kaza przec mocno? bo w irl w momencie wyjscia glowki zabraniaja wogole przec i tylko oddychac szybko i krotko, powiem wam szczerze ze oni tam nigdy nie nacinaja, kobiety rzadziej pekaja, rodzilo tam wiele moich kolezanek i kazda miala maksymalnie 3 szwy wewnetrzne(miedzy innymi ja wlasnie)

dlatego troszke obawiam sie gdy bede miala miec drugie dziecko gdy mnie ponacinaj nie potrzebnie. mnie krocze bolalo przy tych 3 szwach wew. a co dopiero po nacieciu kiedy bedzie tych szwow napewno o wiele wiecej

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja byłam nacinana i powiem szczerze, że nawet nie wiem kiedy to położnik zrobił. Szycia nie czułam w ogóle. Miałam jeden szew wewnętrzny i jeden zewnętrzny, oba szycia były szwem ciągłym i oba szwy rozpuszczalne. Zewnętrzny zgubiłam nie wiem kiedy więc nie trzeba było wyjmować :D wewnętrzny jeszcze chyba jest :wink: krocze mnie aż tak bardzo nie bolało po porodzie, gorzej mnie bolały hemorojdy które się zrobiły bo nikt się nie spodziewał, że moja córcia będzie tak duża (4500kg), ale ich też się już pozbyłam. Także podsumowując, mnie nie bolało za bardzo...po tygodniu mogłam siadać po turecku :D

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Poród

Strefa czasowa UTC [letni]